Tanel Veerla

"Kui sa tahad elus edasi jõuda, siis aita kõigepealt teisi." Jaapani vanasõna

Tanel Veerla

+372 5694 8063

Eluaseme ruutmeeter kallines aastaga 13%

 Autor: KV.EE, info@kv.ee

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2014. aasta kolmandas kvartalis võrreldes teise kvartaliga 4,1 protsenti ja võrreldes 2013. aasta kolmanda kvartaliga 13,2 protsenti.

Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid korterite hinnad 3,6 protsenti ja majade hinnad 5,4 protsenti, teatas statistikaamet.

2013. aasta kolmanda kvartaliga võrreldes on korterite hinnad tõusnud 15,3 protsenti ja majade hinnad 7,9 protsenti. Korterite hinnad tõusid kõigis kolmes vaadeldavas piirkonnas: Tallinnas 15,6 protsenti, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 12,8 protsenti ning ülejäänud Eestis 19,6 protsenti.

Võrreldes teise kvartaliga tõusid korterite hinnad Tallinnas 4,7 protsenti, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 1,3 protsenti ning ülejäänud Eestis 2,7 protsenti.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2014. aasta kolmandas kvartalis võrreldes teise kvartaliga 9 protsenti ja võrreldes 2013. aasta kolmanda kvartaliga 13 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme soetaja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust.

Indeks koosneb neljast osast: eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Allikas: Statistikaamet